O nas

Organizacja, do której należymy od 1969 roku powstała 3 maja 1957r.

Powołanie TKKF było wynikiem nowoczesnych, jak na tamte czasy, marketingowych metod upowszechniania wśród ludności miejskiej aktywnego trybu życia. Z samej nazwy organizacji wynika, że za najważniejsze uznano przekonanie społeczeństwa do uprawiania sportu dla własnego zdrowia i kondycji tak fizycznej jak i psychicznej oraz poprawy samopoczucia.

Inicjatorami związku byli zarówno fachowcy jak i pasjonaci zdrowego stylu życia, którzy zdawali sobie sprawę z ważności zadania jakim niewątpliwie jest poprawienie idei sprawności fizycznej.

W 1969 roku w Falenicy przy ulicy Frenkla 15 zawiązuje się sekcja kulturystyczna mieszcząca się w suterenie budynku Zrzeszenia Budowy Domów Jednorodzinnych – SOP. Jest to zalążek TKKF „Falenica”. Ognisko to posiada statut i w dniu 31 grudnia 1969 roku zostaje zarejestrowane jako stowarzyszenie, którego głównym celem jest popularyzacja i krzewienie kultury fizycznej poprzez tworzenie różnych zespołów ćwiczebnych.

W 1973 roku działalność przeniesiono na ulicę Lokalną. Działka wraz z pawilonem została przekazana przez Spółdzielnię Domków Jednorodzinnych aktem notarialnym.

Od samego początku poza sekcją kulturystyczną dużą rolę w działalności Ośrodka odgrywa tenis ziemny co przejawia się w planach zagospodarowania nowego terenu.

Największym atutem naszego Ośrodka jest jego położenie. Usytuowany jest on z dala od stołecznego zgiełku i spalin, w zielonej części Warszawy, w Gminie Wawer – 20 minut od centrum. Sąsiedztwo osiedla domków jednorodzinnych i kompleksu leśnego Mazowieckiego Parku Krajobrazowego stwarza niepowtarzalną atmosferę i możliwość odpoczynku.

TKKF „Falenica” posiada profesjonalną bazę tenisową pozwalającą na szkolenie dzieci i młodzieży w ciągu całego roku. Od 1998 roku prowadzona jest dziecięca, sportowa grupa tenisowa odnosząca wiele sukcesów na szczeblu wojewódzkim i ogólnopolskim.

Siłownia, istniejąca od 1969 roku, pod koniec lat 90-tych została zmodernizowana i kompleksowo wyposażona w nowoczesny sprzęt kulturystyczny.

Położony na obrzeżach Mazowieckie Parku Krajobrazowego Ośrodek TKKF „Falenica” zaprasza do korzystania ze swojej bazy codziennie w godzinach 7.00 – 23.00.

Nasza baza tenisowa składa się z trzech kortów ziemnych oraz trzech hal tenisowych (dwie sztuczna trawa, trzecia dywan) sali fitness większej i mniejszej oraz siłowni. Posiadamy również w swojej ofercie bezpłatną ściankę tenisową.

W okresie wakacji organizujemy półkolonie dla dzieci w wieku 5-10 lat. Organizujemy pobyt dziecka od poniedziałku do piątku w godzinach 8.30- 17.00 z drugim śniadaniem i obiadem, w grupach maksymalnie siedmioosobowych z instruktorem – zapewniamy sprzęt.

Wszystkich chętnych zapraszamy do skorzystania z oferty Firmy GYM&FITNESS S.C. prowadzącej zajęcia fitness, siłownia, sztuki walki. Oferują nowy sprzęt MATRIX , nową kadrę trenerską i nowe zajęcia grupowe.

Na terenie Ośrodka prowadzona jest kawiarenka dla użytkowników obiektu. Ośrodek posiada bezpieczny parking.